Yaşam Koçluğu

Hayatımızdaki her şey inanılmaz bir hızla değişir. İnsanlar, evler, yollar, sokaklar, parklar, yemekler, zevkler, istekler…hayat dinamiktir çünkü. Doğa zamana uyar. Her an değişime açıktır. Peki bizler her gün tekrar eden hayatları mı yaşarız? Her aldığımız nefeste gerçekten yaşamak istiyorsak değişmek, gelişmek ve ileriye doğru adım atmamız gerekir. Çünkü HAYAT SONSUZ BİR ŞİMDİDİR…  Hepimizin bu yolculukta zaman zaman kılavuza, yaşamımızla ilgili daha net kararlar alma isteği ile cevaplarını bulamadığımız soruların çözümü bulma konusunda yaşam koçlarına ihtiyaç duyarız.

Yaşam koçluğu, geçmişine odaklanmak yerine bireyi zihinsel olarak korkulardan uzaklaştırıp istenen bir geleceğe yönelterek kişinin çok yönlü yaşamını uyumlu bir şekilde yaşaması için kendini keşfedip geliştirmesine yardımcı olarak yaşamının tüm alanında denge sağlama ve tatmin olma durumunu değerlendirmektedir.  Yaşam koçluğunun bireye kazandırdığı farkındalık sayesinde belirledikleri amaçlara daha kolay ulaşmaktadırlar. Yaşam koçluğu, geçmişe odaklanmak yerine bireyi zihnindeki korkulardan uzaklaştırarak istenen geleceğe yöneltir ve kişinin çok yönlü yaşama uyumlanarak kendini keşfedip geliştirmesini sağlar.

 

NEDEN YAŞAM KOÇLUĞU?

 

·       Hayat kalitemizi iyileştirmek,

·       Hayatımızdaki amaç ve hedeflere ulaşmak için yeni yollar keşfetmek,

·       Potansiyelimizi en üst limite kadar zorlamak,

·       Hayat tarzımıza uygun farklı bakış açılarını keşfetmek,

·       Geçmişte yaşamamak, geleceği sürekli kaygı ile tasarlamamak,

·       Hazır değilim, şimdi değil, korkuyorum, belki sonra dememek,

·       Bireysel ve toplumsal düşünmeyi öğrenmek,

·       Kaliteli zaman geçirmek,

·       İnsan ilişkilerindeki potansiyel stresi en aza indirmek,

·       Hayal kurmayı öğrenmek ve ona ulaşmak için yol haritası çizebilmek,

·       Etkin iletişim kurmak,

·       Kalıcı yöntemler ile hayatımızı değiştirmek ve geliştirmek için.

 

Eğitim hakkında sorulan sorunun cevabı buraya gelecek. Eğitim hakkında sorulan sorunun cevabı buraya gelecek. Eğitim hakkında sorulan sorunun cevabı buraya gelecek. Eğitim hakkında sorulan sorunun cevabı buraya gelecek.

Eğitim hakkında sorulan sorunun cevabı buraya gelecek. Eğitim hakkında sorulan sorunun cevabı buraya gelecek. Eğitim hakkında sorulan sorunun cevabı buraya gelecek. Eğitim hakkında sorulan sorunun cevabı buraya gelecek.